

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 5 A |
| Color | Black |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11788
Ext.Price$0.11788
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11788 | $0.11788 |
| 10 | $0.05894 | $0.58940 |
| 50 | $0.05277 | $2.63850 |
| 100 | $0.04724 | $4.72400 |
| 500 | $0.04151 | $20.75500 |
| 1000 | $0.03647 | $36.47000 |
| 3000 | $0.03475 | $104.25000 |
| 5000 | $0.03312 | $165.60000 |
| 10000 | $0.03116 | $311.60000 |
